Dnia 22 października(piątek) 2021 roku pełnoletni uczniowie naszej szkoły będą mogli oddać krew w punkcie poboru krwi w Sieradzu mieszczącym się na ulicy Wnuka 10, lokal S6.

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do pani Lidii Pawlik lub Dominiki Astemberg do dnia 20 października.

Przypominamy, iż:

– do punktu pobrań należy zgłosić się z dokumentem tożsamości zawierającym PESEL

– przed oddaniem krwi koniecznie trzeba zjeść lekki posiłek

– dzień przed oraz rano przed oddaniem krwi należy dużo pić, przede wszystkim dużą ilość niegazowanej wody

– absolutnie nie powinno się palić papierosów ani pić alkoholu – zarówno w dniu oddawania krwi,

jak i w dniu poprzedzającym jej oddanie

– należy być wypoczętym i mieć założone luźne, przewiewne ubranie.

Serdecznie zachęcamy

Szkolne Koło PCK