Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy klasy maturalne. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Miło nam było gościć Pana Starostę – Mariusza Bądziora oraz Pana Dyrektora Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu – Grzegorza Gajdę. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Michał Kluba, który tradycyjnie życzył połamania piór na maturze. W następnej kolejności przemawiał Pan Starosta, który również życzył abiturientom powodzenia na maturze. Swoje słowa do maturzystów skierował również przedstawiciel klas młodszych. Następnie zostały rozdane nagrody dla najlepszych uczniów, które ufundowała Rada Rodziców. Najlepszą średnią z czterech lat (5,29) uzyskała Agata Płachta. Gratulujemy!!! Uhonorowano również sportowców, finalistów olimpiad oraz uczniów działających na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Na koniec głos zabrał tegoroczny maturzysta – Bartosz Braszak, który podziękował za miłe słowa pod ich adresem oraz złożył serdeczne podziękowania na ręce całego kierownictwa Naszego Zespołu, na ręce Wychowawców, uczących  mistrzów – Nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

W tym roku mury Mechanika opuszcza 156 uczniów z sześciu oddziałów.

zdjęcia Jakub Woźny klasa 1Ti