I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Poznań Game Arena.

8 października br. uczniowie PZS nr 1 w Sieradzu brali udział w ścisłych finałach I Ogólnopolskich Mistrzostw IT w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Poznań Game Arena.

W dywizji Mechanik IT naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4 tgi Michał Kakała i Wiktor Adamczewski pod opieką pana mgr inż. Tomasza Janowskiego, w dywizji Cyberbezpieczeństwo uczennica klasy 2 ti Patrycja Stępień oraz 1 ti Zuzanna Marciniak – pod opieką pana  dr Krzysztofa Pytla.

Jest to jedyne tego typu wydarzenie podczas którego, uczestnicy mogli szkolić się razem z wysokiej klasy partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, składania i budowy komputerów,  mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Po zakończeniu rywalizacji uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach , które odbywały się podczas Game Arena.

Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali p. Tomasz Janowski i Sylwia Osetek.