Zjazd Liderów Młodzieżowych

W dniach 7-11.10.2019 miałyśmy przyjemność uczestniczenia w Zjeździe Liderów Młodzieżowych pt. „W poszukiwaniu autorytetów”, który odbył się w Załęczu Wielkim. Organizatorem był Samorząd Województwa Łódzkiego.

W projekcie wzięły udział 23 szkoły z województwa. Większość uczestników znała się z wcześniejszych spotkań, ale Ci nowi również zostali ciepło przyjęci. Wykłady na ogół kojarzą się z czymś nudnym, jednak nie w tym przypadku! Atmosfera była świetna, rozmawialiśmy na wiele ciekawych tematów –  dzisiejsze oraz ponadczasowe autorytety w dziedzinach sztuki, sportu, nauki oraz praw człowieka. Prowadzący genialnie przekazywali Nam swoją wiedzę, jednocześnie mogliśmy wymieniać się swoimi poglądami i poznawać się lepiej z innymi, nie tylko uczestnikami, ale i wolontariuszami. W wolnym czasie mogliśmy wziąć udział w spotkaniu z muzykami, oglądać filmy, tańczyć i po prostu świetnie się bawić. Na integrację nikt nie narzekał. Malutkim minusem był bardzo słaby zasięg, ale czasami takie oderwanie się od świata wirtualnego jest naprawdę bardzo potrzebne. Przedsięwzięcie było zorganizowane na wysokim poziomie. Dzień przed wyjazdem odbyły się spotkaniu profilaktyczne typu Open Space. Każdy mógł wysunąć propozycję jakiegokolwiek tematu, a reszta, która chciałaby o tym porozmawiać spotykała się w jednej sali i żywo dyskutowała. My też mieliśmy czynny udział w tym wydarzeniu iw wyszliśmy z inicjatywą tematu pt. „Tacy sami, a ściana między nami”. Dotyczył on różnic, jakie są między Nami, lecz są wręcz niezauważalne. Nie narzekaliśmy na brak zainteresowania! Tematy innych grup też były świetne. Ostatni dzień, jak i cały wyjazd zleciał w mgnieniu oka. Niby pięć dni to mało, ale zdążyliśmy przywiązać się do nowych znajomości. Bez łez się nie obeszło, ale kontakt ze wspaniałymi ludźmi i wiele nowych doświadczeń zostały! Wyjazd był bardzo udany i mam nadzieję, że nie będzie on ostatnim. I nie chodzi tutaj o uzyskanie tytułu Młodzieżowego Lidera, a cały klimat towarzyszący temu miejscu. Jedno z lepszych przeżyć, polecamy każdemu!