IX Mistrzostwa ZSP nr 1 w Sieradzu w wiosłowaniu na ergometrze kajakowym chłopców

17.12.2019 opiekun P.Szymala
To kolejne zawody dla promocji kajakarstwa wśród młodzieży. Uczniowie mogli się zapoznać z nietypowym sprzętem sportowym i tym samym zapoznać się z nową i niecodzienną aktywnością ruchową niż na tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego. Na dodatek chłopaki rywalizowali ze sobą indywidualnie na dystansie 100 m oraz drużynowo na 2000 m. Rywalizacja ta polegała na indywidualnym wiosłowaniu na czas 3 prób na dystansie 100 m. Uzyskany najlepszy czas ze wszystkich prób brany był do klasyfikacji. Na dystansie 2000 m rywalizowało 6 drużyn czteroosobowych. Drużyna pokonuje  dystans 2000 m na zasadzie dowolnych zmian między sobą. Wygrywa druzyna, która na tym dystansie uzyskała najlepszy czas. 

Oficjalne uroczyste wręczenie medali, pucharów i upominków przez dyrekcje ZSP nr 1 w Sieradzu oraz Kajakowy Klub Sportowy w Sieradzu dla chłopców odbędzie się już w Nowym 2020 roku. Zapraszamy do rywalizacji inne szkoły średnie. Szczegółowe informacje – Piotr Szymala 600-126-909