Szkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Michała Kluby

W środę 4 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu odbył się Szkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Michała Kluby. Zawody odbyły się w nowo wyremontowanej Sali gimnastycznej szkoły. Impreza miała na celu umożliwienie uczestnictwa jak największej ilości uczniów w zawodach sportowych, integrację, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz promocję aktywności fizycznej. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczestników ale również licznie zgromadzonych w sali kibiców. W rozgrywkach uczestniczyło ponad 60 uczniów w zespołach klasowych. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym, następnie po trzy zespoły uzyskały awans do fazy pucharowej, gdzie walczono o kolejne miejsca. Najlepsza okazała się drużyna tegorocznych maturzystów z klasy  IV TE, która nie dała szans pozostałym przeciwnikom i wygrała wszystkie mecze bez straty seta. Na zakończenie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary z rąk Dyrektora ZSP Nr 1 w Sieradzu, Pana Michała Kluby. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego ZSP Nr1.

W kolejnych miesiącach planowana jest kolejna impreza promująca aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a dokładnie Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się na szkolnym Orliku. 

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

  1. IV TE
  2. III TMG
  3. I GMB
  4. II A
  5. II TBA
  6. III TE
  7. I TGE
  8. II TME