Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Zaczynając we wrześniu rok szkolny 2019/2020 nikt z nas nie spodziewał się, że zakończymy go online – w odosobnieniu, w zaciszu własnego pokoju. Po 11 marca rzeczywistość szkolna została wywrócona do góry nogami. Nikt do tej pory nie wyobrażał sobie nauki na odległość w szkole ponadpodstawowej, chociaż była ona już wykorzystywana na uczelniach wyższych. Dzięki Wam, Drodzy Uczniowie, Waszym Nauczycielom i Rodzicom, udało się naukę zdalną zbliżyć do nauczania w warunkach rzeczywistych. W wielu szkołach w Polsce, nauka online polegała jedynie na wysyłaniu uczniom pakietu materiałów do pracy, a uczniowie nawet nie mogli zwyczajnie porozmawiać ze swoim wychowawcą czy nauczycielami. Z kolei w Naszej szkole postanowiliśmy przenieść się w świat większości z Was – w świat Discorda. Oczywiście nie udałoby się to bez pomocy Waszych kolegów: Konrada Zielińskiego, Huberta Ponitki, Bartka Staszka, Damiana Wiki oraz Jakuba Tomali. Dzięki heroicznej pracy tych pięciu śmiałków z klasy 3Ti, pod przewodnictwem pani Joanna Opory i „kilku” moich godzin pracy, przystosowaliśmy Discorda do nauki na odległość – za co Wszystkim im serdecznie dziękuję. Teraz nadchodzi dzień zakończenia roku szkolnego. Dzień, który zawsze był dniem podniosłym i uroczystym. Niestety w tym roku szkolnym musimy zrezygnować z tradycyjnego zakończenia roku szkolnego. Zarówno na stronie internetowej szkoły, jak i w wiadomościach na dzienniku elektronicznym, otrzymaliście Państwo wytyczne oraz harmonogram odbioru świadectw. 26 czerwca proszę o przestrzeganie reżimu sanitarnego oraz sprawny odbiór świadectw i nagród od wychowawców.

Życzę Wam moi drodzy Uczniowie i Nauczyciele spokojnych oraz zdrowych wakacji, abyście naładowali akumulatory do pracy w przyszłym roku szkolnym. Ponadto Absolwentom, życzę znalezienia wymarzonej pracy i powodzenia w dorosłym życiu.

Miejmy nadzieję, że od 1 września 2020 rozpoczniemy naukę i pracę w dawnej rzeczywistości – w szkolnych ławkach i przy szkolnych, tradycyjnych tablicach, czego Wam i sobie gorąco życzę. Jeszcze raz szczęśliwych i bezpiecznych wakacji!!!

                                                                                             Z poważaniem

                                                                                             Kluba Michał