XXXIV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Agata Płachta finalistką

XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 

Dnia 6 marca 2021 w Wieluniu odbyła się Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W zawodach wzięły udział uczennice klasy III Technikum Budownictwa Wiktoria Krawczyk i Agata Płachta. Olimpiada odbywa się w dwóch etapach i wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności w zakresie budownictwa. Uczennice rozwiązywały zadania z technologii, mechaniki konstrukcji, kosztorysowania i planowania robót budowlanych, posługiwania się rysunkiem technicznym oraz projektowania architektonicznego.

Agata Płachta uzyskała najlepszy wynik w etapie okręgowym, została finalistką i wywalczyła awans do zawodów  centralnych, które planowane są w Gdańsku. Jest to duży sukces naszej uczennicy, na tej prestiżowej Olimpiadzie, z tradycjami, organizowanej przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Finaliści i laureaci Olimpiady są zwolnieni z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe  z wynikiem 100% oraz otrzymują pierwszeństwo w rekrutacji na wydziały budownictwa na wszystkich politechnikach w Polsce.