Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż (PCK) podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej niezwykłej idei.  Już od 1972 roku doceniamy zasługi honorowych dawców krwi w Polsce, którzy obchodzą swoje święto w dniach 22-26 listopada. Wtedy dziękujemy wszystkim Krwiodawcom.

Krew jest niezwykle ważną substancją dla organizmu człowieka. Leczenie za jej pomocą jest możliwe tylko dzięki ludziom dobrej woli. Oddając ją, dzielą się cząstką siebie w imię ratowania życia i zdrowia bezimiennych biorców. Krew może oddać każdy człowiek, który:

– mieści się w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat
 – waży powyżej 50 kg
– posługuje się językiem polskim
– przeszedł pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi.

Szkolne Koło PCK przy PZS nr 1 w Sieradzu w szczególny sposób pragnie podziękować honorowym dawcom z naszej szkoły. Dziękujemy za dar Krwi!

                                                                                                          Izabela Andrzejewska

                                                                                                                      kl. 2Tbm