Przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi „Strażaków” przy OSP w Sieradzu w PZS nr 1

  • 29 listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi „Strażaków” przy OSP w Sieradzu. Prelekcję promującą honorowe krwiodawstwo wśród młodzieży poprowadzili pan kapitan Tomasz Dobrowolski oraz Prezes Klubu pan Ryszard Chrzanowski. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1 Tsm oraz 3 Tsp.
  • Podczas wykładu młodzież dowiedziała się na przykład: jakie są zadania krwi, jaki jest skład krwi, czym jest krwiodawstwo, kto może zostać honorowym dawcą krwi. (edytowane)
  • Uczniowie „Mechanika” zawsze chętnie angażują się w pomaganie innym podarowując swój najcenniejszy dar – życiodajną krew. Ciekawy wykład z całą pewnością zachęci kolejnych wolontariuszy, którzy zechcą w przyszłości wstąpić w szeregi honorowych dawców.
  • Na koniec spotkania został przeprowadzony quiz z wiedzy przekazanej podczas prelekcji. Rozdano wiele długopisów…
  • Szanownym Gościom bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.
  • Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, który zdobi obecnie witrynę Szkolnego Koła PCK.
  • Relację z wydarzenia obejrzeć można na stronie 8tvr.pl/m/13790/o-krwiodawstwie-w-mechaniku/
  • Organizatorki: p. L. Pawlik, p. D. Astemberg – opiekunki SK PCK